Soğuk Lipoliz

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar soğutarak, bu hücrelerin vücuttan atılmasına olanak tanır. Liposuction gibi cerrahi bir işleme gerek duymadan yağ hücrelerini dondurup daraltır ve büzülerek bozulmasına neden olur. Biyolojik ismi “apoptosis” olarak bilinen bu süreçte yağ hücrelerinin yapısı bozulduğu için kendilerini imha ederler ve bir daha gelişemezler. Bu da soğuk lipolizi diğer bölgesel incelme metodlarına göre daha tercih edilir kılar.

 

Soğuk lipoliz genelde yağ yoğunluğu fazla olan bölgelerde tercih edilir. Soğuk lipoliz işlemi uygulandıktan sonra vücutta başlayan süreç yağların kendilerini imha etmesi ve vücuttan atılmasıdır. Bu süreç ortalama 2-6 ay sürer. 2 ayda sonuç görseniz dahi 6 aya kadar vücudunuz yağ hücresi atmaya devam edecektir. Bir seansta yapılan bölgedeki ortalama yağ atımı @ dolayındadır.

 

 

SOĞUK LİPOLİZ YAPTIRANLARIN TECRÜBESİ

Soğuk lipoliz işleminde uzmanınız istenen bölgelere estetik cihazın başlıklarını bağlamadan önce özel bir bezi uygulanacak alana yapıştırır. Sonrasında cihazın başlığını buraya getirdikten sonra işlemi başlatır. İlk başta yağlı derinin vakum ile çekildiğini ve soğuduğunu hissedersiniz, sonrasında vücudunuz bu duruma alışır. İşlem bir bölgede 1 saat sürer.

 

 

DONDURARAK ZAYIFLAMA SONRASINDA

İşlem sonrasında normal hayata dönülür. İşlemin uygulandığı bölgede biraz kızarıklık ve bazı durumlarda morarma görülebilir ancak birkaç gün içerisinde normale döner. İşlemden sonraki 6 ayda vücut yağ atmaya devam eder.

 

SOĞUK LİPOLİZLE İLGİLİ SIKÇA SORUNLAN SORULAR

 

Acılı mıdır?

Hayır, acısız ve ağrısız bir yöntemdir.

 

Ne zaman sonuç görebilirim?

2-6 ay arasında.

 

Kaç seans gereklidir?

1 bölge için genellikle 1 seans olarak önerilmektedir. Kişinin ihtiyacına ve beklentisine göre artabilir.

 

Diyet yapmazsam da yağlar gider mi?

Soğuk lipoliz uygulandığı bölgedeki yağlar vücuttan atılır ancak kötü beslenme ile birlikte vücut doğal olarak yağlanma eğilimi gösterir.

 

Kimlere uygulanmaz?

Hamilelere, kriyoglobulinemi hastalarına, Raynaud sendromu hastalarına soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.