Leke Giderici Uygulamalar

 

LEKE GİDERİCİ UYGULAMALAR

 

 

Doğuştan, yaşla veya dış faktörlerden dolayı oluşan lekelerin giderilmesi mümkündür. Öncelikle kısaca kendimizi dış faktörlerden korumak için güneş kremi kullanımının çok önemli olduğunu belirtelim.

 

Oluşmuş lekelerin giderilmesinde birçok yöntem kullanılır. Lekenin oluşma zamanına, genişliğine, derinliğine ve kişinin cilt tipine göre kişiye özel bakım protokolleri planlanır. Bu bakım protokolü; leke açıcı aktif madde içeren serumlar, micropeel, plasma, mandalik asit peeling, ışın terapi, kimyasal peeling, mikrodermabrazyon vb. uygulamalardan bazıları seçilerek oluşturulur. Oluşturulan bu protokol, lekenin durumuna göre 6-12 seans arasında uygulanır.

 

 

ADIM ADIM LEKE GİDERME SERÜVENİ

 

Leke giderme bakımı öncesinde

 

Öncelikle ilk görüşmede cilt analizi ve leke analizi yapılır, kişinin beklentileri dinlenerek uygulanacak protokol hazırlanır. Oluşturulan bakım protokolü sadece cilt bakımı ve mikrodermabrazyondan da oluşabilir, farklı teknolojileri de içerebilir. Uygulanacak bakım protokolü detaylıca şekilde açıklanır.

 

Leke Giderme Bakımı Protokolü

 

Cildin ve lekenin durumuna göre hazırlanan protokol genelde 4-12 seans arasında uygulanır. Genel olarak acısız uygulamalardır ve her seansta ciltteki lekelerin azaldığı gözlemlenir.

Leke Giderme Bakımı Protokolü

 

Cildin ve lekenin durumuna göre hazırlanan protokol genelde 4-12 seans arasında uygulanır. Genel olarak acısız uygulamalardır ve her seansta ciltteki lekelerin azaldığı gözlemlenir.

Leke Giderme Bakımı Sonrasında

 

Özellikle uygulamalar sonrasında cildi güneşten korumak çok önemlidir. Sürekli güneş koruyucu kullanılmalı ve yüksek aktif madde içeren profesyonel kozmetikler evde de kullanılarak protokolü desteklemelidir.

 

 

LEKE GİDERME İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Güneş lekelerimden kurtulabilir miyim?

Evet, doğru uygulamalar ile güneş lekelerinden kurtulmak çok kolaydır.

 

Doğum izlerimden ve lekelerimden kurtulabilir miyim?

Evet, ancak yıllar önce yapılan doğumlardan kalan izler ve lekelerin giderilmesi daha zordur.

 

Lekeyi kesin geçirecek yöntem var mıdır?

Birçok lekenin giderilmesi mümkündür ancak garanti verilmesi hem etik değil, hem de yanıltıcıdır.