Estetisyenlik Kursu (Güzellik Uzmanlığı Kursu)

Estetisyenlik veya güzellik uzmanlığı eğitimi, güzellik ve estetik sektöründe çalışmak isteyen kişilerin tercih etmesi gereken bir programdır.

 

Estetisyenlik Nedir ?

 

Estetisyenlik bir meslek dalıdır. Estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı kursundan mezun olan arkadaşlarımız güzellik salonları, klinikler ve hastanelerde iş bulma imkanına sahip olurlar. Dünya’daki son trendleri takip eden Essi Estetisyenlik kursları, öğrencilerini son derece donanımlı ve klinikler tarafından tercih edilecek şekilde eğitmektedir. Meslek ve iş sahibi olmak isteyen adaylar bu eğitime katılarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı sınava girerek estetisyen olmaya hak kazanmaktadırlar. 552 saatlik Cilt bakımı ve güzellik elemanı müfredat işlendikten sonra öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınava girmektedirler.

 

Essi Akademi yani Essi Estetisyenlik kursları olarak bu mesleğin pratik yapılarak geliştirildiğini düşünüyoruz. Sadece teorik bilgi verilerek tamamlanan  eğitimlerin eksik ve estetisyen adayları için dezavantaj olduğunu düşünüyoruz. Essi Estetisyenlik kursları ve Essi Güzellik merkezleri olarak eğitimlerimize katılan tüm öğrencilerimize staj yapmayı zorunlu tutuyoruz.

 

Köklü bir kurum olan Essi Estetisyenlik Kursları,  sürekli olarak kendi bünyesinden veya başka güzellik merkezlerinden personel talebi almaktadır. Kurslarımızdan mezun olan öğrencilere iş bulma konusunda faliyet gösteren Essi kariyer merkezi, öğrencilerimizin derslerde gösterdikleri başarıları göz önünde bulundurarak yönlendirme yapar.

 

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin! RANDEVU OLUŞTUR

 

Eğitim Süresi Boyunca Alınacak Dersler

• Anatomi – Fizyoloji

• Cilt Bakımı

• Epilasyon – Depilasyon

• Makyaj – Profesyonel Makyaj

• Kalıcı Makyaj*

• Porselen Makyaj*

• Masaj

• El – Ayak Bakımı

• Manikür – Pedikür*

• Protez Tırnak*

• Kozmetik Ürünleri Uzmanlığı

• Vücut Bakımı

• Zayıflama – Bölgesel Zayıflama

• İş İdaresi – Hijyen

• Yeni Sistemler ve Teknolojiler

Akademimizden başarı ile mezun olan öğrencilerimiz Türkiye ve Dünya çapında başarılı işlere imza atmışlardır ve atmaktadırlar.

 

Mezun Olduktan Sonra Çalışabileceğiniz Yerler

• Polikliniklerde,

• Güzellik salonlarında,

• 5 Yıldızlı Hotellerin Spa Merkezlerinde,

• Hastanelerin güzellik ve bakım bölümlerinde,

• Eğitim kurumlarında (Usta Öğretici).

 

Estetisyenlik Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Estetisyenli kursu seçilirken ilk dikkat edilmesi gereken konu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan bir kurum olmasıdır. M.E.B’e bağlı olmayan estetisyenlik kurslarından sadece estetisyenlik eğitimi değil, kalıcı makyaj eğitimi, protez tırnak eğitimi ve podiatri eğitimi gibi eğitimler alınmamalıdır.

 

Estetisyenlik kursu seçerken bir diğer konu kurumun köklü ve geçmişi olan bir kurum olduğudur. Essi Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu 1996 yılından beri faliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’in İlk Estetisyenlik kursu olan Essi, bu zamana kadar 7000’in üzerinde mezun vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.

 

Estetisyenlik kurslarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta MEB onaylı olmasıdır. MEB’e bağlı kurslar öğrenciye devlet garantisini sunmuş olur. Öğrenciler hem eğitimleri boyunca hem de çalışma hayatlarında yasal bir belgeyle kendilerini güvence altına almış olurlar. Kendilerine güzellik merkezi açmak isteyen öğrencilerin MEB onayı olmayan sertifikalarla bu isteklerini gerçekleştirmeleri mümkün olmamaktadır.

 

 

 

Estetisyenlik kurslarında çalışan eğitimcilerin meslek geçmişi öğrencilerin kayıttan önce sorması gerekenler arasındadır. İyi bir eğitimciden alınan eğitim öğrencilere kaliteli bir meslek yaşamı sunar. Aynı zamanda eğitimcinin tecrübelerini doğru aktarabilmesi, uygulamalardaki püf noktalarını öğrencilere sunabilmesi verilen eğitimin kalitesini arttırmaktadır. Eğitimci – öğrenci ilişkisinin sağlam temeller üzerine kurulması öğrencilerin çekinmeden anlamadıkları yerleri sormalarına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle kişisel gelişimine önem veren, tüm öğrencilere eşit eğitim sunabilecek eğitimcilerden kurs almak öğrencilerin adil bir eğitim almalarını sağlayacaktır.

 

Kurslarda eğitim alan öğrenciler derslerde birbirleri ya da getirilen canlı mankenler üzerinde uygulama yapmaktadır. Yapılan uygulamalarda kullanılan ürünler orijinal olmalıdır. Sahte ürünlerle gösterilen eğitimlerde öğrenci; ürünlerle ilgili yanlış kanaatler oluşturabilmekte, yaptığı uygulamaya güvenememekte ve uygulama yaparken çekingen davranabilmektedir. Tüm bu korkuların oluşmaması adına ürünlerin kaliteli olması ve öğrencilere kullandırılması onların meslek yaşamları için büyük önem taşımaktadır. Kullanılan cihazların tüm özelliklerinin verilmesi, öğrencinin aklında soru işareti bırakmamaktadır.

 

Kurslarını bitiren öğrencilere ücretsiz seminer, workshop, günlük bilgilendirme eğitimi desteği sağlamak; onların meslek hayatlarında bir üst sıraya çıkmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda bu eğitimler de sertifikalandırılır ve öğrenci iş başvurularında bu sertifikaları da işverenlere sunarak meslektaşlarından daha avantajlı hale gelir .

 

 

 

İşyeri açmak isteyen estetisyenler çeşitli prosedürleri yerine getirmelidir. ancak bu şartları sağladıklarında kendi adlarına yer açabilen estetisyenler için Essi Kurumları eğitimin yanı sıra, danışmanlık hizmeti de vermektedir.

 

 

 

Essi Estetisyenlik Kursu’nu bitiren öğrenciler, 23 yıllık deneyimin birer parçası olarak eğitim sonunda iş teklifleri almakta ve bu teklifler içinden uygun olanları kabul etmektedir. Son yıllarda ilerleyişini hızlandıran güzellik sektörü kalifiye elemana ihtiyaç duymaktadır. Essi bu ihtiyacı değerli öğrencileriyle karşılamaktadır. Estetisyenler İzmir, İstanbul, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde iş bulabilmektedir.

 

 

 

İzmir’de Meb onaylı kursların en iyilerinden Essi, Türkiye’nin birçok yerinde akademi kurmuştur. Yasal sertifika sahibi olmak isteyen adaylara ; Ankara, Gaziantep, Malatya illerinde de eğitim verilebilmektedir.

 

 

 

Estetisyenlik kurslarının çeşitli süreleri bulunmaktadır. Essi Akademi olarak 552 saatlik kurs programı uygulanmakta, öğrencilere yoğun bir programla eğitimleri verilmekte ve biran önce kendilerini geliştirmeleri için gerekli olan pratik sürecine geçmeleri sağlanmaktadır.