Dermastamp ve Dermapen ile Gözenek Toparlama

DERMATERAPİ TEDAVİSİ

Dermaterapi (skin-stamp) yöntemiyle ciltte mikro kanallar açılır. yapılacak işlemin amacına uygun ürünlerin cildin alt tabakalarına kadar iletilmesi sağlanır. Mikro iğne terapisi, Güneş lekeleri, geniş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt sarkmalarında, sivilce çukurları, kesik izleri ve saç dökülmesinde kullanılır.Cildin üst bölgelerinde, ürünlerin en çok ihtiyaç duyulan bölgelere gereken aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olmaktadır.

NASIL ETKİ EDER VE NASIL UYGULANIR?

Ciltte mikro kanallar açılır. İşlem boyunca cildin ihtiyaç duyduğu ürünle cildin alt katmanlarına yedirilir.İşlem öncesi anestezi krem sürüldüğü için ağrı çok olmaz.ortalama 20-30 dk sürer işem sonrası ilk 3 gün ciltte pembelik diğer günlerde epidermisin soyulmasına bağlı olarak kahverengi bir renk alır oluşan kabuklar kendiliğinden düşmeli kendimiz çıkarmak için girişimde bulunmamalıyız hassas olduğu için iyileşme dönemi tamamlanmadan kabukları çıkarmamız lekeye sebep olabilir işlem sonrası ev bakımı olarak kişinin düzenli bir nemlendirici ve güneş koruyucu kullanması gerekmektedir.

Bir hafta içinde cilt tamamen iyileşir ortalama 4-6 seans uygulanır ve seans aralıkları 1hafta ile 15 gün aralıklarla tekrarlanır.

 

Bu tedavinin PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisiyle karıştırmamak gerekir. PRP tedavisinde kandan elde edilen plazma cilde farklı yollarla enjekte edilirken, kök hücre tedavisinde, insan nöral hücrelerinden elde edilen kök hücreler nano-kolloidler yardımıyla hücrelere nakledilir. Kök hücrelerin plazmadan farkı, iyileştirme potansiyellerinin olması ve ''totipotent'' (her hücreye dönüşme yeteneği olan) hücre olarak tanımlanmalarıdır.

NÖRAL KÖK HÜCRE SOLÜSYONU

IGF İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü

Yaşam için çok önemlidir. İşlevi hasarlı hücrelerin onarımı, kemiklerin, kasların ve sinir dokularının oluşumu. Hipofiz-yaşlanmayı geciktirir. Kan şekerini ve insülin direncini normal hale getirir.

 

FGF Fibroblast Büyüme Faktörü

Mezenkimal, nöroektodermal ve endotelyal hücreleri desteklemek için heparinle birleşmiş büyüme hormonlarından biridir. Laboratuvar ortamında çeşitli formlardaki hücre poliferasyonuna yol açabilir. Fibroblastlar, myoblastlar, osteoblastlar, nöral hücreler, endotelyal hücreler, keratinositler, kondrositler ve diğer hücrelerin büyümesini hızlandırabilir. Yetişkin vitiligo dejenerasyonunu iyileştirir. Yaralanmaları iyileştirir.

 

EGF Epidermal Büyüme Faktörü

Güçlü canlandırma ve cilt yaralarını iyileştirme fonksiyonu olan bir protein. Kırışıkları iyileştir ve cildin gücünü arttır. Kozmetik peeling sonrası cildi iyileştirir.

 

PDGF Trombosit Kaynaklı Büyüme Faktörü

DNA sentezini uyarır, Kolajenin proteinle birleşmesine destek olur. Fibroblastlarda programlanmış hücre ölümünü (apoptosis) engeller.

 

KGF Keratinosit Büyüme Faktörü

Saç büyümesinde önemli bir maddedir. Hücrelerin birbirlerine bağlanmalarında ve çoğalmalarında rol oynar. Yaraların iyileşmesinde etkilidir. Epitelyal onarımda rol oynar.

 

Glutation

Hücreleri serbest radikallerden korur. Antioksidandır. Güneşe bağlı yaşlanma-photo-aging e (dermatoheliosis) karşı yararlıdır.

 

Argilerin

Botoks işlevi görür. Kök hücrede bulunur. Birçok kozmetik firması anti-aging ürünlerinde içerik maddesi olarak kullanır. Cilt yaşlanmasını önler ve kırışıklıkların derinliğini azaltır. Botoksa yan etkileri olmaksızın alternatif bu maddenin yüz kaslarının büzülmesini azaltarak kırışıkların oluşumunu azaltır ve engeller. Toksisitesi yoktur ve insan üzerinde zararsızdır. Kırışıklığa neden olan kaslardan kök hücre sinyal sürecini düzenleyerek cilt elastikiyetini arttırır. Katekolamin salgılanmasını düzenler, yaşlanmayı önler. Motor sinirlerden kas hücrelerine doğru olan sinyalleri engeller ve kırışıklıklara neden olan hareketleri kontrol altına alır. Mikro peptid olarak cilde nüfuzu kolaydır.

 

 HANGİ DUUMLARDA UYGULANIR?

Kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermede,

Saç dökülmelerinde, saç köklerini yeniden canlandırmada,

Cilt lekelerini gidermede,

Sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde,

Cilt çatlaklarını gidermede

Göz altı torbalarını ve morlukları gidermede etkin bir şekilde uygulama yapılmaktadır.