Akne Giderme Bakımları

AKNE GİDERME BAKIMLARI

 

Akne problemi olan ciltler normal ciltlerden daha hassastır bu nedenle özel bakım türleri ve akne giderici uygulamalar tercih edilmelidir. Akneli ciltlere özel olarak uygulanan “anti-akne yoğun cilt bakımı” ve “akıllı cilt bakımı” yöntemleri ile akne sorununu çözmek mümkündür. Bu bakımların yanında “Rejuve ışın terapisi” ile de akne problemini çözmek mümkündür.

 

Akne problemini kontrol altına alma amaçlı hizmet verilen akne giderici bakımlarda genel olarak pH dengeleyici ürünler veya AHA (alfa hidroksil asit) kullanılır. Özellikle “Akıllı Cilt Bakımı” uygulamasında yoğun konsantrasyonlu AHA uygulaması sayesinde akne gidermede ilk seanstan itibaren etki görülmektedir.

 

Akne giderici cilt bakımında kullanılan kozmetik ürünler akneli cilde özel olarak tasarlanmıştır ve cildi temizleyerek, arındırır. Gözenekleri sıkılaştırırken cilde daha mat bir görüntü verir. Düzenli olarak bu cilt bakımını yaptıran kişilerde aknelerin azaldığı ve yeni akne oluşumunun engellendiği görülmektedir.

 

Akne gidermede kullanılan diğer bir metot da Dye-PL Rejuve ışın terapisidir. Bu yöntemde ciltte akne iltihabına neden olan bakteriyi hedef alan ışınlar gönderilir ve akneyi oluşturan bu yapı kurutulur.

 

AKNE GİDERME İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Ergenlik dönemindeki sivilce ve akneler için çözüm var mı?

Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin çıkmasını engellemek mümkün değildir, çünkü bu süreç hormonal ve genetik bir normdur. Ancak bu dönemde düzenli anti-akne bakımı yaptıran kişilerdeki aknelerin giderildiği ve yeni akne oluşumunun da azaldığı söylenebilir.

 

Akneye kesin çözüm var mı?

Akne giderme ile ilgili kesin olarak 0 geçiriyor gibi söylemler doğru değildir. Tüm uygulamalar kişiseldir ve kişiye göre değişir.

 

Cilt Bakımı yaptırdım aknelerim arttı, bu normal mi?

Bu konuda stres, beslenme, hormonel faktörler de büyük etkenlerdir, ancak cilt bakımı sonrası aknelerin artması beklenmez. Uzman kişilerce ve cildinizin tipine uygun, doğru ürünlerinde yapılan cilt bakımları sonrasında tam aksine aknelerin azalması gereklidir.